BIO HENNA – KROK PO KROKU

Jeśli macie w planach przestawienie się na farbowanie naturalne Bio Henną to chętnie Wam pokażemy jak proste to jest. Jeśli wydaje Ci się kłopotliwe samodzielne przygotowanie i nakładanie Bio Henny to ten wpis jest właśnie dla Ciebie! Efekty hennowania są warte każdej minuty poświęconego czasu – zdrowe, miękkie, lśniące, grube włosy. Przecież każda z nas chce zachwycać ich blaskiem, gdyż włosy w jakiś sposób są naszą wizytówką.

Poniżej znajdziesz jak krok po kroku rozrobić i nałożyć Bio Hennę. Sama przekonaj się jak proste to jest! :

  1. Rozpakuj puszkę Bio Henny. W środku znajdziesz sproszkowane zioła w saszetce, rękawiczki i czepek.
  2. Sproszkowane zioła wsyp do jakiegokolwiek naczynia (może być miska szklana bądź ceramiczna) i dolej ciepłej wody (ok.50⁰C), tyle, aby powstała gęsta pasta. (pamiętać należy, aby nie była ani zbyt wodnista, ani za gęsta, gdyż później papkę nałożysz na włosy – ma nie spływać z włosów!).
  3. Mieszaj tak długo, aż powstała pasta będzie jednolita i bez grudek (czym mieszamy? Nada się do tego łyżka czy nawet stara szczoteczka).
  4. Mieszankę pozostaw do ostudzenia.
  5. Teraz jest czas na umycie włosów szamponem (bardzo ważne jest to, aby nie miał SLS/SLES/ALS, wtedy dopiero Bio Henna prawidłowo zwiąże się z keratyną włosa). Po umyciu włosy osusz ręcznikiem.
  6. Nałóż rękawiczki ochronne, które były w puszce, aby nie zabrudzić rąk.
  7. Zacznij teraz rozprowadzanie na włosach ostudzonej Bio Henny równomiernie i dokładnie pokrywając wszystkie włosy. Możesz robić to palcami!
  8. Henna nałożona? Teraz szybko okryj włosy czepkiem, który znajdował się w puszce. Pamiętaj o tym, żeby henna na włosach nie ostygła, więc nałóż na czepek jeszcze np. czapkę, która zapobiegnie utracie ciepła bądź co jakiś czas podsuszaj czepek suszarką.
  9. Pozostaw hennę na dwie godziny (można też dłużej, wtedy jeszcze mocniej zwiąże się Bio Henna z keratyną włosa) – z czasem trzymania henny możesz eksperymentować! Czas trzymania wpływa na nasycenie i trwałość koloru – także im dłużej tym lepiej!
  10. Po tym okresie czasu zmyj Bio Hennę z włosów ciepłą wodą. I tylko wodą! Bardzo ważne jest, abyś przez 48h nie używała szamponu, odżywek ani środków do stylizacji włosów! Jest to niezwykle istotne, jeśli nie chcesz, aby kolor spłukał się od razu.

Pamiętaj, że w przypadku Bio Henny jej ostateczny kolor na włosach uzyskasz dwa dni po koloryzacji!


Podczas każdego kolejnego hennowania nabierzesz już coraz większej wprawy! Absolutnie nie jest to trudne, a ma zbawienny wpływ na nasze włosy! Hennując włosy z każdym kolejnym razem nakładana jest na włosy kolejna warstewka Bio Henny, więc zauważysz coraz większe pogłębienie koloru.

W kolejnych postach na naszym blogu przeczytasz niedługo o tym co wyróżnia Bio Henny Orientana na tle innych henn, jak można mieszać kolory Bio Henny i co daje Bio Henna Bezbarwna Odżywka.


Z Orientaną łatwo przerzucisz się na naturalną koloryzację, a Twoje włosy to pokochają! Szybko zauważysz pozytywne efekty nakładania na włosy ziołowych mieszanek! 😊

0