Jakie wybrać kosmetyki naturalne do pielęgnacji skóry zimą?

Dlaczego nasza skóra nie lubi zimy?

Zima to wyzwanie dla naszej skóry, zwłaszcza skóry twarzy. O tej porze roku narażona jest bowiem na działanie wiatru, mrozu i wielu innych niesprzyjających czynników atmosferycznych, nie mówiąc już o klimatyzacji i częstych zmianach temperatur, które także nie wpływają dobrze na jej stan. Jest to szczególnie problematyczne dla osób o cerze wrażliwej, choć zima nie pozostaje bez wpływu również na inne rodzaje cery. Dlatego wraz z nadejściem zimy warto pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji.

Jak dbać o skórę w zimie?

Nasza skóra potrzebuje zimą większej troski, co wcale nie znaczy, że wskazana jest aplikacja dużej ilości kosmetyków. Zamiast na ilość powinniśmy raczej postawić na jakość i wybierać tylko najskuteczniejsze, a przy tym delikatne i naturalne kosmetyki do twarzy, które nie obciążą zbytnio naszej skóry, za to zadbają o jej potrzeby i zapewnią niezbędną ochronę. Trzeba przy tym pamiętać o systematyczności – tylko dzięki codziennemu stosowaniu kremów naturalnych do twarzy osiągniemy spodziewane efekty.

Czym się kierować wybierając naturalne kosmetyki do twarzy?

Dokonując wyboru odpowiednich kremów naturalnych do twarzy powinniśmy się kierować przede wszystkim ich składem i działaniem. Bardzo ważne jest, aby kosmetyki zawierały cenne składniki odżywcze i substancje aktywne o  konkretnym, dostosowanym do wymagań naszej skóry, działaniu. Przykładowo: jeśli Twoja skóra zimą szybko traci wodę, przez co często się przesusza i łuszczy, dobrym rozwiązaniem będą nawilżające i regenerujące kremy naturalne do twarzy. Jeśli natomiast problemem Twojej skóry jest skłonność do podrażnień, pomogą na to kremy przeciwzapalne i kojąco-łagodzące.

Jakie kremy naturalne do twarzy są najlepsze na zimę?

Orientana ma w swojej ofercie szeroki wybór naturalnych kosmetyków do twarzy, w tym najlepsze na rynku kremy naturalne do twarzy. Polecamy chociażby bogaty krem z szafranem, bio krem aktywnie ochronny anti pollution meringa i cytryniec czy naturalny krem ze śluzem ślimaka – to wyjątkowo cenione i w ostatnim czasie bardzo popularne preparaty pielęgnacyjne. Każdy z tych i innych kremów naturalnych do twarzy, a także pozostałych dostępnych w naszej ofercie naturalnych kosmetyków do twarzy cechuje wysoka efektywność, a przy tym również delikatność i lekkość, co na pewno doceni Twoja skóra.

Czy naturalne kosmetyki do twarzy są bezpieczne dla zdrowia?

Wszystkie naturalne kosmetyki do twarzy z naszej oferty są bezpieczne dla zdrowia, ponieważ:

  • powstają na bazie wyciągów roślinnych;
  • są bogate w cenne składniki odżywcze;
  • nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych takich jak silikony, parabeny czy oleje mineralne;
  • nie podrażniają skóry.

Wybierając produkty z naszej oferty naturalnych kosmetyków do twarzy nie tylko gwarantujesz sobie piękny wygląd, ale też inwestujesz w swoje zdrowie – a o nie zawsze warto dbać.

0