Bezolejowy tonik czy terapia? Co będzie dla mnie lepsze?

Zarówno bezolejowy tonik, jak i terapia do włosów, mają za zadanie sprawić, aby nasze włosy były mocne, gęste i lśniące. Robią to jednak na różne sposoby.

Szampon bez SLS - Co to znaczy?

Dzięki temu składnikowi kosmetyki, takie jak mydła, żele pod prysznic czy szampony, lepiej się pienią i łatwiej spłukują, ale ma on też swoje wady i w niektórych przypadkach może być szczególnie niebezpieczny. Jeśli więc mamy wybór, lepiej sięgnijmy po mydło lub szampon bez SLS.

Jak odpowiednio pielęgnować kręcone włosy?

Włosy kręcone są o wiele bardziej wymagające niż włosy proste, potrzebują dużo więcej troski i uwagi. Podstawą ich pielęgnacji są nie tylko zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem najlepszych kosmetyków naturalnych do włosów, które dostarczają cebulkom i kosmykom maksymalnego odżywienia.

Jak dbać o włosy farbowane naturalnymi farbami?

Po zabiegu koloryzacji przy użyciu naturalnych farb do włosów, warto zadbać również o odpowiedni dobór produktów do pielęgnacji, zwłaszcza odżywek, masek i olejków do włosów.

Olejowanie włosów – naturalny sposób na piękne włosy!

Olejowanie jest niezwykle proste, a przy tym bardzo korzystne dla kondycji włosów, dlatego może, a nawet powinien go wykonywać każdy.

Włosy przetłuszczające się i z łupieżem – jak z tym walczyć za pomocą kosmetyków naturalnych?

Przyczyną zbyt szybko przetłuszczających się włosów jest zwiększona produkcja sebum, którą z kolei powodują zaburzenia hormonalne, niewłaściwa pielęgnacja, zła dieta lub stres.

Jak skutecznie sobie radzić z wypadaniem włosów za pomocą kosmetyków naturalnych?

Wypadanie włosów to dolegliwość, na którą skarży się wiele osób. Czasami jest ono spowodowane chorobami dotykającymi skórę głowy, na przykład grzybicą czy łojotokowym zapaleniem skóry.

Jak pielęgnować włosy cienkie i delikatne przy użyciu kosmetyków naturalnych?

Na pielęgnację cienkich i delikatnych włosów składa się szereg zabiegów kosmetycznych. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać by odpowiednio dobrać kosmetyki do potrzeb naszych włosów i skóry głowy.

Jak zregenerować włosy na wiosnę?

Nasze włosy wymagają regeneracji na wiosnę, ponieważ zima nie ma na nie zbyt korzystnego wpływu. Niesprzyjające warunki atmosferyczne i częsta zmiana temperatur osłabiają ich kondycję, sprawiają, że stają się matowe, suche i łamliwe. W związku z tym niezbędna jest intensywna pielęgnacja przy użyciu naturalnych odżywek do włosów i regenerujących olejków do włosów.

Jakie wybrać naturalne kosmetyki do kręconych włosów?

Włosy kręcone są piękne, ale też bardzo wymagające. W przeciwieństwie do włosów prostych loki przysparzają mnóstwo problemów, ponieważ mają skłonność do puszenia się (choćby pod wpływem wilgoci), często się przesuszają (szczególnie, gdy używasz suszarki) i są podatne na uszkodzenia (zwłaszcza zimą), nie mówiąc już o tym, że utrudniają stylizację (niełatwo je rozczesać czy ułożyć).