Maseczki w płacie i ich największe zalety

Jesteście fanami masek materiałowych inaczej zwanych maskami w płacie czy płachcie? Stosujecie je regularnie i znacie ich najważniejsze zalety i czym mogą prześcignąć maseczki kremowe? Nie da się nie zauważyć, że ostatnio na rynku są hitem pielęgnacyjnym! W Internecie możecie znaleźć mnóstwo selfie w masce, tak popularnych ostatnio #sheetmaskselfie. Teraz na prawie każdym profilu, takie zdjęcie to musthave. Maseczki stosują nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Są one świetnym sposobem, aby stworzyć domowe spa – sami przekonacie się, że maseczka w płachcie działa jak najlepsze, kosztowne zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w gabinetach. A teraz odpowiemy Wam na pytanie dlaczego stały się tak popularne i czemu warto, żebyś i Ty poznał je bliżej.

Maseczki tkaninowe pozwalają na mocne nawilżenie i odżywienie skóry bez konieczności korzystania z chemicznych zagęstników jak ma to miejsce przy maskach w kremie. Materiał przytrzymuje składniki „na miejscu” przy skórze ograniczając ich spływanie i doprowadzając je niejako bezpośrednio do skóry. Tkanina powoduje że maseczka zasycha wolniej niż pozostawiona na skórze substancja kremowa.

Składniki oddziałują na skórę nawet po zdjęciu tkaniny, ponieważ nie trzeba zmywać pozostałości maseczki!

Czy wiecie że maseczki w płacie Japonki stosują nawet w samolocie, gdzie podczas długiej podróży klimatyzacja powoduje mocne przesuszenie i pogorszenie stanu skóry?


Jakie są najważniejsze zalety maseczek tkaninowych?

 •  szybkie efekty,
 •  bardzo mocno nawilżają,
 •  zawarte w nich ekstrakty szybko i dogłębnie wnikają w skórę,
 •  pozwalają na higieniczne jednorazowe stosowanie,
 •  nie ma potrzeby zmywania cery po nałożeniu maski.

Większość oferowanych maseczek wykonana jest z bawełny lub fizeliny. Maseczka w płacie Orientana, dzięki wykonaniu jej z naturalnego jedwabiu doskonale przylega do twarzy przez co następuje równomierne wnikanie substancji aktywnych. Komfortowe jest to, że nie wymaga pozycji leżącej. Produkcja tkaniny jedwabnej odbywa się bez użycia jedwabników. Tkanina wykonywana jest w Japonii z włókien celulozowych pozyskiwanych z łykowej warstwy kory morwy papierniczej.


A teraz kilka słów na temat przewagi tkaniny stosowanej w maseczkach Orientana nad innymi materiałami wykorzystywanymi do masek:

 • stosowana przez nas tkanina ma bardzo wysoką absorpcję (absorbuje 10x więcej wody niż sama waży),
 • tkanina masek Orientana jest biodegradowalna,
 • przylega równo do twarzy, bez zagięć i nie odkleja się przez co ekstrakty wchłaniane są równomiernie i dokładnie w każde miejsce,
 • tkanina składa się z włókien o okrągłym kształcie przez co jest bardzo gładka i nie podrażnia skóry nawet minimalnie,
 • tkanina cechuje się wysoką czystością, nie zawiera żadnych powierzchniowo czynnych dodatków ani zanieczyszczeń,
 • tkanina cechuje się wysokim stopniem retencji przez co zapobiega szybkiemu wysychaniu i umożliwia dokładniejsze przekazywanie substancji aktywnych do skóry.
0