Jaki masz typ skóry? Omawiamy rodzaje cery i ich specyfikę!

Cera sucha, mieszana, a może wrażliwa? Wiele osób ma problem z określeniem swojego rodzaju skóry twarzy, a tylko właściwe określenie swojej cery pozwoli na dobranie najlepszej pielęgnacji!

Jakie kosmetyki stosować do cery naczynkowej?

Cera naczynkowa, czyli płytko unaczyniona, to delikatny i wrażliwy typ cery ze skłonnością do trądziku, łuszczycy i innych schorzeń skórnych. Jej cechą charakterystyczną jest zaczerwienie twarzy spowodowane rozszerzającymi się i pękającymi naczynkami krwionośnymi.

Jakie dobrać kosmetyki naturalne do cery wrażliwej

Warto uświadomić sobie, że skóra wrażliwa to określenie będące poza klasyfikacją typową dla obowiązującego podziału na cerę suchą, mieszaną i tłustą. Może ona bowiem dotyczyć każdego z tych typów cery. Są kobiety, które używają niewielkiej ilości kosmetyków, nie dbają specjalnie o cerę, makijaż zajmuje im dwie minuty a mimo tego ich skóra promienieje blaskiem, jest gładka i ma jednolity koloryt.

Jakie kosmetyki naturalne są najlepsze do skóry suchej

Występowanie skóry suchej ma bardzo rzadko  podłoże genetyczne. Zwykle jest ona sucha ze względu na nieprawidłową pielęgnację i stosowanie zbyt dużej ilości detergentów oraz powierzchniowych substancji chemicznych do pielęgnacji, dlatego ważne jest dla posiadaczek tej cery aby przestawić się w pielęgnacji na kosmetyki naturalne.

Jakie kosmetyki do cery normalnej?

Cera określana jako normalna jest najbardziej zrównoważonym, a przy tym najrzadziej spotykanym u dorosłych ludzi, typem skóry. Po czym można ją rozpoznać? Jest jędrna, gładka, dobrze unaczyniona, odpowiednio nawilżona, a także pozbawiona przebarwień i niedoskonałości skórnych, dzięki czemu zawsze wygląda świeżo i promiennie.

Jakie wybrać kosmetyki naturalne do cery mieszanej

Najczęstszymi posiadaczkami takiej cery są osoby po dwudziestce, które w czasie lat młodości borykały się z cerą tłustą. Jednak jej przyczyną może być też zaburzenie równowagi hydrolipidowej cery wskutek niewłaściwej pielęgnacji twarzy.

Jakie kosmetyki naturalne dobrać do cery tłustej

W pielęgnacji cery tłustej inaczej zwanej łojotokowej istnieje wiele mitów i nieprawidłowości. Postaramy się przybliżyć ten temat tak by przekazać pełną wiedze kosmetyczną pomocną w zapobieganiu jak i kontrolowaniu objawów cery tłustej. Większość konwencjonalnych kosmetyków do cery tłustej jest pełna składników chemicznych.

Jak skutecznie walczyć z trądzikiem za pomocą kosmetyków naturalnych

Mogłoby się wydawać, że problem trądziku dotyczy tylko osób młodych, jednak z problemem niedoskonałości skóry boryka się ponad 70% społeczeństwa między 11 a 30 rokiem życia. Powodów powstawania trądziku jest wiele i pierwszym krokiem w walce o piękną skórę powinno być ustalenie źródła problemu, czyli powodu dlaczego niedoskonałości nie chcą nas opuścić.

Jak rozjaśnić przebarwienia przy użyciu kosmetyków naturalnych

Z roku na rok coraz więcej osób poszukuje skutecznych rozwiązać by pozbyć się przebarwień. Powodów powstawania tych nieestetycznych plamek na naszej skórze jest wiele. Zbyt długa ekspozycja na słońcu, zaburzenia hormonalne powodowane przez ciąże lub okres menopauzy, przyjmowanie leków, nieprawidłowe funkcjonowanie jajników, tarczycy lub nadnerczy czy też trądzik o podłożu bakteryjnym, który po ustąpieniu zostawił nam po sobie „pamiątkę” to tylko niektóre z przyczyn powstawania przebarwień.

Jakie wybrać kosmetyki naturalne do cery dojrzałej

Cera dojrzała prędzej czy później będzie cerą każdej kobiety. Jest to bowiem rodzaj cery, który nieuchronnie wiąże się z upływającym czasem. Niektóre kobiety starają się tak bardzo ukryć oznaki swego wieku, że decydują się na operacje plastyczne, odsysanie, wypełnianie czy ostrzykiwanie różnego rodzaju specyfikami. Z pewnością jest to jakaś metoda na cerę dojrzałą jednak z pewnością niesie ze sobą wiele zagrożeń zarówno w kwestii samego wykonania zabiegu.

0