SKUTECZNE DZIAŁANIE TAJEMNICZEGO SKŁADNIKA KALI MUSLI

Bardzo długo analizowaliśmy temat kosmetyków do cery wrażliwej i naczynkowej. Dostawaliśmy od Was całą masę zapytań czy takie produkty się pojawią. Zbadaliśmy sytuację i zadanie nie było proste. Ponad 60% kobiet i 30% mężczyzn ma właśnie taką cerę. Szukaliśmy więc naturalnego składnika, co do którego będziemy mieć pewność, że będzie łagodzić nadwrażliwość skóry, a jego systematyczne aplikowanie będzie sprzyjało całkowitej likwidacji nadwrażliwości. Bo wielu miesiącach testów i analiz udało się! Powstała seria kosmetyków w oparciu o składnik Kali Musli (Curculigo orchioides). Jest to rdzenna roślina zacienionych lasów Azji oraz uprawiana w sposób organiczny w rejonie Kerali, w Indiach. Do niedawna była powszechna na każdym poletku w Kerali, jednak z powodu nadmiernego wypasu bydła oraz niekontrolowanej eksploatacji została prawie całkowicie wyniszczona. Występuje też dziko w rejonie środkowych Himalajów, na Sri Lance, Malezji i w Australii. Jest uznaną rośliną leczniczą w Ajurwedzie od tysięcy lat.

W kosmetykach naturalnych Orientana zastosowaliśmy oczyszczoną frakcję z kłączy Kali Musli.  Głównym komponentem Kali Musli są glikozydy, polisacharydy, tłuszcze oraz mannoza, ksyloza i kwas glukuronowy. Ponadto z kłączy Kali Musli wyizolowano także fenolowy glikozyd o nazwie kurkuligozyd oraz sapogeninę jukageninę. Taka dobroczynnie wpływająca na skórę wrażliwą kompozycja nie występuję w żadnym innym składniku botanicznym.

Jak działa Kali Musli?

Wpływa na wewnętrzny mechanizm kontrolowania pH skóry, przywracając prawidłową funkcję barierową i powodując znaczne zmniejszenie reaktywności i wrażliwości skóry. Naukowo udowodniono jej pozytywny wpływ na poprawę kondycji cery wrażliwej. Kali Musli szybko regeneruje barierę skórną i sprzyja osiągnięciu bardziej spójnej struktury skóry. Widocznie odbudowuje również kondycję skóry „od wewnątrz do zewnątrz” i poprawia regenerację po agresji czynników zewnętrznych. Najnowsze badania naukowe dowiodły, że stosowana na skórę szybko łagodzi objawy nadwrażliwości, a systematyczne używanie sprzyja ich całkowitej likwidacji.

Jakie efekty uzyskasz?

Stworzyliśmy serię kosmetyków naturalnych Orientana z Kali Musli, aby nie tylko łagodziły objawy, ale także wzmacniały skórę na tyle silnie aby nie dawała ona objawów cery wrażliwej i naczynkowej.

Wszystkie kosmetyki naturalne serii wzmocnione innymi składnikami aktywnymi dają następujące efekty:

  • znaczące zmniejszenie zaczerwienienia, rumienia i podrażnienia skóry,
  • redukcja suchości, swędzenia, pieczenia, ściągnięcia skóry,
  • uczucie ukojenia i ulgi dla skóry,
  • wzmocnienie i poprawa napięcia naczyń krwionośnych, dzięki czemu będą bardziej odporne na rozszerzanie i pękanie a przez to mniej widoczne,
  • regeneracja skóry,
  • ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych jak wiatr, mróz, słońce, zanieczyszczenie powietrza,
  • wygładzenie skóry i nadaje jej miękkości,
  • długotrwale nawilżenie.

U nas znajdziesz w serii naturalnych dermokosmetyków Krem do twarzy na dzień, Kojącą Kurację do twarzy na noc, Płyn Micelarny oraz Peeling Enzymatyczny. Wybierając odpowiednią pielęgnację masz szansę wzmocnić swoją skórę i sprawić tak, aby nie sprawiała Ci kłopotu 😉

0