Czym różni się esencja do twarzy od kremu?
Esencja może przybierać różne formuły:- może być lejąca jak woda
- mieć konsystencję żelową
- jak lekki krem
- lub w postaci delikatnego olejku
- w formie mgiełki do spryskiwania twarzy
- w postaci zbliżonej do toniku do twarzy – do przemywania cery
- w formie płynu do wklepywania w twarz
- w praktycznej żelowej formule
- w ampułkach wodnych lub olejowych
Właściwości naturalnych esencji.
Zaczerpnięta z Azji moda na naturalne esencje do twarzy została oczywiście zmodyfikowana i dostosowana do europejskich realiów. Azjatki stosują oddzielne esencje na noc i na dzień a jeszcze inne specjalnie przed wielkim wyjściem. Oczywiście każda esencja jest także dostosowana do typu cery, problemów skórnych i wieku konsumentki. Na porządku dziennym jest również używanie kilku esencji jednocześnie – tu można nawiązać do słynnych azjatyckich rytuałów, które polecają stosowanie kilku preparatów do demakijażu, potem odpowiednich esencji a na koniec kremów, serum i innych specyfików. Łącznie jest to nawet kilkanaście kosmetyków – i Azjatki taki rytuał wykonują rano i wieczorem każdego dnia. W Europie nie ma aż tak rozbudowanych tradycji wieloetapowej pielęgnacji, więc używamy raczej jednej esencji. Naturalna esencja do twarzy może mieć miedzy innymi działanie:- nawilżające cerę
- tonizujące skórę
- odmładzające i liftingujące
- odżywcze i regenerujące
- kojące podrażnienia
- regulujące produkcję sebum
Naturalne esencje marki Orientana – rodzaje?
W Orientana wśród wielu naturalnych kosmetyków do twarzy można kupić dwa rodzaje naturalnych esencji:
Obie zostały zapakowane w piękne szklane butelki i mają nakładkę z aplikatorem, który umożliwia bardzo wygodne i praktyczne dozowanie esencji do twarzy.
Esencje do twarzy Orientana to polskie kosmetyki naturalne, ale mają za to nietypową bazę – jest nią pochodząca z Azji roślina o nazwie konjac (czyt. kondżak). Roślina ta jest trochę podobna do ziemniaka, ale ma bardzo nieregularny kształt i inną skórkę. Kiedy wysuszy się konjac a potem go zmieli to otrzymany proszę w połączeniu z wodą daje żel o cudownych właściwościach nawilżających i odżywczych – to właśnie tak pozyskany żel jest bazą naturalnych esencji do twarzy.
Niewątpliwą zaletą naturalnych esencji do twarzy na bazie konjacu jest właśnie ich konsystencja – jest bardzo lekka i wchłania się błyskawicznie, ale jest niesamowicie wygodna w aplikacji, bo nie jest wodnista, ale przyjemnie żelowa.
Dodatek śluzu ślimaka sprawia, że naturalna esencja do twarzy staje się kosmetykiem naturalnym o wszechstronnym zastosowaniu. Będzie znakomitym wsparciem przy:
- suchej skórze
- zmarszczkach i nierównościach
- bliznach i przebarwieniach
- braku jędrności
- cerze problematycznej.
Z kolei naturalna esencja z papają i kurkumą sprawdzi się przy:
- przebarwieniach i nierównomiernym kolorycie cery
- cerze wymagającej rozświetlenia i promiennego blasku
- stanach zapalnych.