Czy warto odwiedzić Ekocuda?

16 i 17 listopada już kolejny raz moja marka Orientana brała udział w targach kosmetyków naturalnych Ekocuda w Warszawie. Jesteśmy związani z tym konceptem od samego początku – czyli od siedmiu lat! Pamiętam, że pomysł od razu się sprawdził i w Domu Braci Jabłkowskich od pierwszej edycji były tłumy zwiedzających i kupujących. Kilka lat temu rynek kosmetyków naturalnych był już na fali wznoszącej i oczywiste było duże zainteresowanie kosmetykami jak i rosnąca ilość producentów i importerów. Dziś jest ich jeszcze więcej! I tym razem w Centrum Praskim Koneser przez dwa dni były tłumy entuzjastów kosmetyków naturalnych. W tegorocznej jesiennej edycji brało udział około 200 firm, a odwiedziło je około 27 000 osób. Nadal większość wystawców to małe marki, dla których to świetne miejsce do zaprezentowania się. Dla klientów to wspaniała możliwość przetestowania różnych naturalnych kosmetyków w jednym miejscu.

Naturalne mydła, peelingi do ciała i masła do ciała

Najwięcej wystawiających się firm ma w ofercie naturalne mydła w kostce. Mydło jest najprostszym kosmetykiem do wykonania, choć pracochłonnym. W ofercie wystawiających się firm przeważały  różne rodzaje mydeł, o różnych zapachach i kolorach. Sporo było też peelingow i balsamów do ciała. Te rodzaje kosmetyków stosunkowo łatwo jest wykonać bez większych inwestycji w produkcję. Mają proste receptury i właściwie każdy kto ma czas i kupi odpowiednie składniki sam wykona te naturalne kosmetyki w domu. Większe marki prezentowały swoje nowości. Orientana pokazywała najnowsze naturalne maseczki Glow.

Spotkanie w ekspertem

Dla wielu klientów Ekocuda to sposób na poznanie marki kosmetycznej ale także uzyskanie fachowej kosmetycznej porady. Aby nie być gołosłownym – na stoisku Orientana od lat pracują najlepsze ekspertki. Nie są to przypadkowe osoby ale takie, które wiedzą o naszych kosmetykach wszystko, mają wykształcenie kosmetyczne i potrafią znaleźć rozwiązanie najtrudniejszego problemu. Pomogą ustawić naturalną pielęgnację twarzy, włosów i ciała. Czy wiecie, że wszystkie nasze dziewczyny, które nie są blondynkami farbują włosy henną? Od nich dowiecie się jak hennę używać, na co zwracać uwagę i jak dobierać kolory. W końcu praktyka czyni mistrza! Mamy stały zespól od lat i z ręką na sercu mogę ręczyć za ich wiedzę.

Ekologiczne rozwiązania zerowaste

Ekocuda to nie tylko targi kosmetyków naturalnych ale także targi ekologicznych rozwiązań i naturalnego stylu życia. Na targach od jakiegoś czasu wystawia się firma Stojo oferująca kubki. To produkt, który pozwoli nam być zerowaste. Nie będziecie już potrzebować plastikowego czy papierowego kubka na przykład na kawę. Ja swój kubek Stojo mam od jakiegoś roku, noszę go w torebce gdyż składa się go do wysokości ok 2 cm. Jeśli go potrzebuję to po prostu wyjmuję, rozciągam, podstawiam pod ekspres i zamykam. Jest szczelny i pozwolił mi wyzwolić się od jednorazowych kubków. Polecam!

Moją uwagę na Ekocudach przykuła marka Plantale, która robi poduszki wypchane roślinnymi składnikami. W ofercie znajdziecie poduszki z łuską gryki, łuską orkiszu, łuską płaskunki, a nawet pestkami wiśni! Te roślinne wypełniacze pochodzą z certyfikowanych upraw i mają właściwości zdrowotne. Po pierwsze idealnie dopasowują się do kształtu ciała, wypełniają przestrzeń pod szyją i dzięki temu utrzymują kręgosłup w prostej pozycji, relaksują napięte mięśnie, pomagają pozbyć się migreny i dają lepszy sen. Brzmi naturalnie idealnie!  Oprócz typowych poduszek mają jeszcze termofory z pestkami wiśni, które podgrzewa się w piekarniku i nakłada (są długie) jak szal na szyję. Wypróbowałam taką poduszkę – niesamowicie rozluźnia mięśnie. To must-have dla osób cierpiących na bóle pleców!

Polecam Wam także na Ekocudach kupić woskowijki – to doskonała alternatywa dla folii aluminiowej i woreczków jednorazowych. Proste w użyciu, wielorazowego użytku i naturalne. Ja swoich używam od lat.

Ekocuda to targi kosmetyków naturalnych, które odbywają się także winnych miastach. Możecie w nich uczestniczyć także w Poznaniu i Gdańsku.

0