EKO KONFERENCJA – SMOG A NASZE ZDROWIE

W dniu 27.11 Orientana była organizatorem eko konferencji prasowej „SMOG A NASZE ZDROWIE”, która odbyła się w nowoczesnym wnętrzu Cook Story By Samsung na warszawskim Wilanowie. Spotkanie poprowadziła wspaniała dziennikarka Beata Tadla!

Anna Wasilewska – twórczyni i właścicielka marki Orientana przedstawiła nowy produkt – BIO Krem Aktywnie Ochronny ANTI POLLUTION. Opowiedziała o jego właściwościach i działaniu składników kremu – moringi i cytryńca oraz badaniach naukowych, które potwierdzają ochronne działania obu składników. Wyjaśniła w jaki sposób krem blokuje wnikanie szkodliwych cząstek z powietrza jak PM2,5 i PM10 czy z dymu papierosowego. Moringa i cytryniec zapobiegają również osadzaniu się ich na skórze! Dodatkowo krem ma filtr ochronny SPF15, który daje stabilną ochronę przeciw promieniowaniu UVA i UVB. Bio Krem Aktywnie Ochronny to krem, który nie tylko chroni skórę, ale też mocno ją pielęgnuje. Będzie długotrwale nawilżał, odżywiał, regenerował skórę oraz chronił przed stresem oksydacyjnym opóźniając i zapobiegając procesom starzenia się skóry.

A czy wiecie, że słowem roku 2018 według Oxford Dictionary okrzyknięto słowo TOXIC? Odnosi się to nie tylko do relacji międzyludzkich, które obecnie często są nieczyste i toksyczne, ale też do środowiska –  toksycznego i zanieczyszczonego. Możemy jednak się chronić i też podejmować świadome działania i wybory.

Na spotkaniu obecny był również twórca akcji społecznej „Pierwsza Doba bez Smogu”, w której to akcji znani Polacy wstrzymują oddech – @wstrzymajoddech. Rozpoczął on cały panel dyskusyjny i zaczął od nakreślenia problemu smogu i od wyjaśnienia na jak dużą skalę jest to problem. Jest on obecny cały rok, a w okresie grzewczym nasila się jeszcze mocniej. Z roku na rok jest coraz więcej ofiar zanieczyszczonego powietrza. Kampania smogowa „Pierwsza Doba bez Smogu” powstała dzięki Global Compact Network Poland oraz Grupie Walk. W akcji wzięło udział wiele znanych twarzy ze świata mediów i telewizji i ma na celu budowanie świadomości o problemie smogu i działaniach zaradczych, jakie każdy z nas może podjąć.

Lekarz dermatolog opowiedziała o szkodliwym wpływie zanieczyszczonego powietrza na skórę. Pamiętajcie że nie tylko skóra szybciej się starzeje, cierpi od stanów zapalnych i staje się nadwrażliwa ale także przepuszcza do krwioobiegu rakotwórcze substancje ze smogu. Musimy dbać o swoje zdrowie, ale też zacząć dokonywać świadomych wyborów i przyczyniać się do tego, aby nasza planeta była coraz bardziej przyjazna i czysta.

Na koniec konferencji wysłuchaliśmy o zaletach elektrycznego samochodu Nissan Leaf, który nie imituje spalin. Można pokonać nim naprawdę długą trasę, a naładować go po drodze w specjalnych stacjach, których ma być coraz więcej. Taką ładowarkę możesz mieć również w domu!

Uczestnikami spotkania były dziennikarki znanych magazynów i czasopism, wpływowe influencerki i znane osoby ze świata mediów i telewizji. Problemem smogu zainteresowała się aktorka Anita Sokołowska (aktorka występująca m.in. w serialu „Przyjaciółki”), Kasia Dziurska (wielokrotna mistrzyni fitness, finalistka „Dancing with the Stars”), czy Kasia Krupa (prezenterka i tancerka, występująca w programie „Dancing with the Stars”). Wszyscy z zaciekawieniem i skupieniem wysłuchali wszystkich prezentacji. Każdy był zaskoczony informacjami jak bardzo zły jest stan jakości powietrza w Polsce. Wiele polskich miejscowości jest na liście najbardziej zasmogowanych miast świata! Jednak są metody jak z nim walczyć! Każdy uczestnik otrzymał nowy krem Orientana do przetestowania, a zespół Orientana odpowiadał na niezliczoną ilość pytań dotyczących działania kremu i jego stosowania.

0