Szczęśliwa skóra – jak tego dokonać?

Tak naprawdę nasza skóra nie potrzebuje wiele aby być szczęśliwą, ale jest kilka niezbędnych „must-have”. Po pierwsze ważne jest słońce. Tak, tak wiemy, że w odpowiedniej ilości i nie można przesadzać. Jednak to właśnie słońce powoduje, że skóra wydziela hormon – beta-endorfinę. Trzeba uważać, aby od tego słońca się nie uzależnić, jednak dozowane rozsądnie uszczęśliwi nie tylko nas ale też skórę na poziomie tkankowym. Wiecie, że to słońce reguluje poziom melatoniny? Melatonina jest potrzebna, abyśmy mogli spać spokojnie, a dodatkowo to świetny antyoksydant. Wpływa na wzrost włosów, pozwala zniwelować skutki stresu widoczne na skórze czy zreperować uszkodzenia spowodowane działaniem słońca. Dlatego słońce jest bardzo ważne, ale też i ważne jest jego dozowanie. Przecież nie chcemy postarzeć szybko naszej skóry tylko zachować na długo piękną i młodą. Także,  tak jak wszędzie – rozsądek!

Słońce słońcem a co jak go nie ma?

Aby nasz rytm dobowy był uregulowany, a przez to nasza skóra radosna to warto wypróbować budziki świetlne, które stopniowo rozświetlają pokój  i imitują pojawianie się zorzy. Niestety żyjemy w klimacie gdzie nie każdego dnia mamy wystarczającą ilość godzin słonecznych, dlatego musimy sobie radzić. W lipcu owszem może być ich dużo ale co z listopadem czy grudniem?

Ruch też czyni skórę szczęśliwą!

Szybko zaważysz pozytywne zmiany swojej skóry, gdy regularnie zaczniesz uprawiać sport. Nawet codzienne kilkuminutowe treningi w domu czy też joga będą świetnym rozwiązaniem. Podczas ruchu wydzielają się endorfiny, skóra staje się zdrowo różowa i jędrniejsza.

„Botaniczne endorfiny” – to działa!

Pielęgnując swoją skórę dopraw ją szczęściem dzięki kosmetykom naturalnym zawierającym dużą ilość kwasów omega. Zawierają je m.in. olej z oliwek, olej z kiełków pszenicy, olej migdałowy. Wszystkie je znajdziesz w naszych naturalnych olejkach do ciała oraz naturalnych olejkach do twarzy. Kwasy omega przywracają równowagę tłuszczową i hamują procesy zapalne w skórze.

Inne „botaniczne endorfiny” to witamina C zawarta w kosmetykach naturalnych, która rozjaśnia cerę, wzmacnia naczynka krwionośne. Świetnie nadaje się do walki z przebarwieniami podobnie jak ekstrakt z papai, który również wyrównuje koloryt skóry i wybiela przebarwienia. Takie energetyzujące kosmetyki z witaminą C czy z papają warto dołączyć teraz do swojej pielęgnacji!

A co z zapachami? Które dają radość?

Bardzo ważne są też zapachy kosmetyków. Oczywiście najważniejsze bez wątpienia jest to, aby to były to naturalne kompozycje zapachowe. Zapachy bardzo mocno wpływają na emocje, są takie ich grupy, które uszczęśliwiają większość osób jak zapachy cytrusowe, imbir, trawa cytrynowa, róża, geranium, jaśmin. Wszystkie te pachnące składniki znajdziesz w kosmetykach naturalnych Orientana.

Szukaj też słodko pachnących kosmetyków, dzięki którym Twoja skóra natychmiastowo będzie tryskała radością. Słodziutko pachnąca Maska Glow Różowa Wiśnia czy Ajurwedyjska Terapia do Włosów zadbają o to!

A może wybierzesz gęste otulające konsystencje jak Bogate Masła do Ciała z uszczęśliwiającymi kompozycjami zapachowymi. Wybierasz energetyzujące cytrusowe Masło z Żywokostem i Trawą Cytrynową czy słodkie z Różą Japońską i Geranium?

Zobacz jak dużo możesz zrobić dla swojej skóry! W prosty sposób poprawisz jej nastrój, a przez to swoje samopoczucie. I to bez wychodzenia z domu. To takie proste! 

 

0