Najczęstsze błędy popełniane przy pielęgnacji włosów

Dlaczego warto dbać o właściwą pielęgnację włosów?

Włosy to jeden z ważniejszych elementów wyglądu świadczący o naszej atrakcyjności, dlatego powinniśmy dbać o to, by były piękne i zdrowe. Wymaga to wprawdzie nieco cierpliwości i systematyczności, ale jest tego warte. Jeśli zapewnimy naszym włosom i skórze głowy prawidłową pielęgnację przy użyciu naturalnych kosmetyków do włosów, będziemy mogli zachwycać lśniącą, bujną fryzurą. W innym wypadku włosy stracą połysk, staną się kruche i łamliwe, a nawet zaczną wypadać.

Jakich błędów w pielęgnacji włosów się wystrzegać?

Zazwyczaj spotykane błędy w pielęgnacji włosów to:

  • zbyt częste mycie (nadmierne nawilżenie powoduje szybsze przesuszanie się włosów);
  • mycie w gorącej wodzie (wysoka temperatura wody sprawia, że łuski włosów się nie domykają),
  • ciągłe kręcenie/prostowanie (nadmiar zbędnych zabiegów kosmetycznych, szczególnie takich wykorzystujących wysokie temperatury, których włosy nie lubią, znacznie osłabiają ich strukturę);
  • używanie szamponów z SLS zamiast naturalnych kosmetyków do włosów (silne, chemiczne detergenty mogą uszkadzać powłokę hydrolipidową skóry głowy i wywoływać podrażnienia).

Bardzo często spotykanym błędem w pielęgnacji włosów jest też używanie niewłaściwych kosmetyków, niedopasowanych do ich rodzaju i kondycji.

Dlaczego tak ważne jest dopasowanie kosmetyków do rodzaju włosów?

Wybierając kosmetyki naturalne do włosów powinniśmy się kierować przede wszystkim swoimi indywidualnymi potrzebami, tj. aktualnym stanem naszych włosów, ich kondycją i długością. Nie warto dobierać szamponów i odżywek na podstawie rekomendacji, bo to, co pomogło koleżance czy znanej blogerce, niekoniecznie pomoże Tobie, a nawet może Ci zaszkodzić. Każdy przypadek jest inny, dlatego sięgając po preparaty do pielęgnacji włosów zawsze zwracaj uwagę, do jakiego rodzaju włosów są przeznaczone i bierz pod uwagę wyłącznie własne preferencje.

Jakich naturalnych kosmetyków do włosów używać?

W szerokiej ofercie naturalnych kosmetyków do włosów znajdziesz wiele szamponów, odżywek, olejków, toników i terapii przeznaczonych do różnych rodzajów włosów. Wśród nich możemy polecić między innymi ajurwedyjski naturalny szampon neem i zielona herbata do włosów przetłuszczających się, ajurwedyjską naturalną odżywkę jaśmin i migdałecznik, która doskonale odżywia i nadaje objętości cienkim i delikatnym włosom, czy ajurwedyjski olejek amla i bhringraj wzmacniający włosy i zapobiegający ich przedwczesnemu siwieniu.

Jakich kosmetyków do pielęgnacji włosów unikać?

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz: ich skład. Odradzamy sięganie po typowe drogeryjne preparaty zawierające SLS, silikony, parabeny i inne, potencjalnie szkodliwe detergenty. Im mniej chemii, tym lepiej. Zamiast tego postaw na naturalne kosmetyki do włosów, które są bezpieczne dla zdrowia, nie uczulają i nie podrażniają

0